סדנת מרחב פתוח - OPEN SPACE

מתודולוגיה המבוססת על תורת הכאוס ומצוינת כפלטפורמה לפתרון בעיות מורכבת.
השיטה הגיעה לעולם כאשר האריסון אוון ארגן כנס גדול בשנות ה- 80. הכנס היה מוצלח בצורה בלתי רגילה. מה הפך את הכנס למוצלח? הפסקות הקפה. מה היה מיוחד כל כך בהפסקות הקפה? מידת החירות של המשתתפים, התשוקה והאחריות של מי שניהל את הדיונים במעגלים הקטנים והמידע הזמין לפעולה שנבע מצורה זו של תקשורת.

זוהי הזמנה לא שגרתית ליום לא ידוע, שהאג'נדה שלו נקבעת על ידי המשתתפים – אותם מוזמנים שאכפת להם ובחרו להשתתף.

זוהי הזדמנות לכל משתתף לקחת מנהיגות ולקדם נושא לבחירתו.
השיטה מאפשרת ביטוי שווה לכל משתתף, שוברת מחיצות, מעוררת יצירתיות והנהגה עצמית. המרחב הפתוח מחייב את מנהיגי התהליך לשקיפות ופתיחות לאורך התהליך כולו. השיטה מצליחה כאשר המנהיגות משתוקקת לקבל פתרונות יצירתיים, לא שגרתיים, המבוססים על ‘חכמת הרבים’.  

אפשר להסתובב בין קבוצות דיון כמו פרפר בחופש מוחלט או ליזום קבוצות דיון ככל העולה על רוחך.
בדרך זו עולים הרבה מאוד נושאים ומתחיל להתבהר כיוון פעולה רצוי. מתחלקים לצוותי פעולה בעקבות המלצות ויוצאים לדרך משותפת שתביא לשינוי חיובי ומעשי לכולם.

הכי טוב מראה עיניים... דוגמאות מהשטח

חולי רז פתחה מרחב פתוח בבזק בינלאומי בשאלה: "איך winner נולד? בוא לגלות את ה- Winner שבך וביחד נחלום, נעצב ונוביל שירות מנצח! כיצד?"

270 עובדים נענו להזמנה של צוות ההיגוי בראשות הסמנכלית נורית קנטור לשיחה ודיון פתוח שהניב 45 קבוצות דיון אנרגטיות שהונהגו על ידי עובדים נלהבים. בתום היום צמחו 8 צוותי עבודה שממשיכים לחולל שינוי.

מוזמנים להתרשם.

 

 

חולי רז פתחה מרחב פתוח בבנק הפועלים, בחרנו לצטט את אורן כהן בוטנסקי, מנהל המרכז הרב ערוצי בבנק הפועלים שסיפר על החוויות מהיום-

"כל פועלים בטלפון יצא למרחב פתוח שבו הצפנו את כל הנושאים שלדעתנו צריכים לקבל מיקוד ב2018. יום מעצים שבו כל בעל תפקיד מראשון הבנקאים ועד אחרון המנהלים הרגיש שיש לו את הבמה והיכולת להשפיע על סדר היום של הערוץ ושל הבנק."

שווה להתרשם.

 
פרטים טכניים
משך: יום / יומיים. זה מתחיל כשזה מתחיל, זה נגמר כשזה נגמר
כמות משתתפיםמעשרה אנשים ועד כמה אלפים
מסגרת: מרחב פתוח – חדר או סביבה פתוחה בה כל המוזמנים יכולים לשבת במעגל/ים למפגשי המליאה (פתיחה, יציאה לשלב היישום, סיכום) ומקום לקיים מספר קבוצות דיון פתוחות היושבות גם הן במעגלים
תוצר מוחשי: דוח מפורט המתאר את הנושאים שעלו וכיוון פעולה רצוי
 נושאים ליישום תוך חלוקה לצוותי עבודה שימשיכו להוביל היישום